Navrhli a vytvorili sme moderné webové sídlo s inzertným webovým portálom vozidiel pre spoločnosť Todos, jedného z najväčších autorizovaných predajcov vozidiel na Slovensku. Navrhli sme nový štýl vizuálnej komunikácie a komplexné webové riešenie. Čelili sme pritom mnohým výzvam.
2

Zadanie klienta

Komplexne inovovať webové sídlo a vytvoriť interaktívny, dynamický a moderný dizajn s možnosťou obsahového manažmentu a dlhodobým servisom s dôrazom na zlepšenie viditeľnosti na internete, najmä vo vyhľadávačoch.
Výzva
Vysoké nároky na nové webovej sídlo spoločnosti a neštandardné spojitosti.
Vizuálne spojiť služby spoločnosti pre ľudové a etablované značky na Slovensku Škoda, Seat, Toyota s exkluzívnymi americkými značkami Cadillac, Corvette, Dodge, Camaro a RAM do jednej webovej prezentácie tak, aby zákazník chápal, že Todos je aj najpredávanejší segment vozidiel na Slovensku, ale aj luxus a exkluzivita.
Ciele
Vizuálne sa odlíšiť od konkurencie a podporiť organickú návštevnosť.
Zrozumiteľne navrhnúť infomačnú architektúru webových stránok, podporiť komunikačne jednotlivé pobočky spoločnosti, modernizovať web, zlepšiť imidž značky Todos a odlíšiť sa od konkurencie. Vizuálne sa prezentovať tam kde sa aktuálne značka Todos nachádza a zvýšiť návštevnosť z vyhľadávačov.
3

Realizované služby a rozsah prác

Webový projekt v rozsahu 6 mesiacov prác sme rozložili na niekoľko etapových prác ako webová stratégia, analýzy a prieskumy, webový dizajn a webový kód s animáciami.

Orientačný rozsah prác

Webová analytika

1 týždeň prác

Webová stratégia

1 týždeň prác

Webový dizajn

2 mesiace prác

Webový kód

1 mesiac prác

Webové animácie

1 mesiac prác

Manažment obsahu

1 týždeň prác

SEO a Copywriting

2 týždne prác

Užívateľské testovanie

1 týždeň prác
4

Výsledky

Už po spustení nového webového sídla bolo vidieť prvé výsledky, nakoľko pôvodné webové stránky trpeli technickými aj dizajnovými chybami. Niektoré metriky sme zlepšili až v stovkách percent, iné stagnujú a vyžadujú inidividuálny prístup a neustále zlepšenia.

Nakoľko sme však komplexne zmenili štruktúru, funkcie a plnenie cieľov jednotlivých webových stránok, tak nepokladáme metriky za nosný pilier úspechu webové sídla.

Webové metriky

Zlepšenie organickej návštevnosti

+800 %

Zvýšenie otvorených webových stránok na návštevu

+18 %

Zníženie okamžitých odchodov

-14 %

Zvýšenie návštevnosti na stolných počítačoch

+40 %

Navrhnutných webových stránok

cca 200 obrazoviek

Nakódovaných webových stránok

cca 60 stránok

Pôvodné webové sídlo pred realizáciou

Todos projekt - realizácia webových stránokTodos projekt - realizácia webových stránok

Nové webové sídlo po realizácii

Todos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - realizácia webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránokTodos projekt - realizácia webových stránokTodos projekt - dizajn webových stránok
Pozrite si web online